AKSARAY’I BÖLGENİN KALP MERKEZİ YAPACAĞIZ

AKSARAY’I BÖLGENİN KALP MERKEZİ YAPACAĞIZ

7 Nisan 2016 tarihinde Aksaray’da gerçekleştirilen ilk kalp ameliyatından sonra, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen kalp ameliyatlarına Profesör eli değdi.

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak göreve yeni başlayan Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Hakan Bingöl, Aksaray’da ilk ameliyatını gerçekleştirdi.

Yapılan anjiyografi sonrasında kalp damarlarının tıkalı olduğu saptanan ve ameliyat kararı verilen Tacettin Koyun (65) isimli hastaya, Prof. Dr. Hakan Bingöl ve ekibi tarafından koroner bypass ameliyatı yapıldı.

Prof. Dr. Hakan Bingöl ameliyatın oldukça başarılı geçtiğini belirterek; “Hastamıza yapılan anjiyografi sonrasında 3 ana damarın tıkalı olduğunu gördük. Ameliyatta hastanın 3 ana damarına bypass yaptık. Ameliyat oldukça başarılı geçti. Hastamıza yakın takip gerektiği için bir süre yoğun bakımda tuttuk. Bugünde hastamızı sağlıkla taburcu ederek, evine gönderdik” dedi.

Aksaray’da ilk ameliyatını gerçekleştiren Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyesi, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ve Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Hakan Bingöl, ameliyat sonrası yaptığı açıklamada, “Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak her türlü kalp ameliyatı yapabilecek, uzman ekip ve tıbbi donanıma sahibiz. Aksaraylı hemşerilerimizin bundan sonra kalp ameliyatı olmak için il dışına çıkmalarına gerek kalmamıştır” dedi.

AKSARAY’I BÖLGENİN KALP MERKEZİ YAPACAĞIZ

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengizhan Kılıçaslan’da; “Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi il dışına sevk yapan bir hastane olmaktan çıkıp, dışardan sevk alan bir hastane olmuştur. Hastanemiz her türlü anjiyografi ve kalp ameliyatını yapacak uzman ekibe ve tıbbi donanıma sahiptir. Kalp Damar Cerrahımız Prof. Dr. Hakan Bingöl’ün de görevine ve ameliyatlarına başlamıştır. 2018 yılında yeni hastaneye taşınmakla birlikte Aksaray’ı bölgenin kalp merkezi yapacağız.” dedi.